Psy

Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna może być świetną okolicznością, żeby poświęcić czas swojemu pupilowi. Wycieczka z ulubionym zwierzakiem to niepowtarzalna opcja, zrelaksować się, w tym samym czasie dając pupilowi czas. W letnie miesiącetrzeba uważać na kleszczach, gdyż nasze psy mogą być na nie narażone. Rasy psów, lubiące dużo aktywności fizycznej na zewnątrz, na przykład labradory, notorycznie są atakowane przez kleszcze. W jaki sposób można ustrzec swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą receptą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są różne rodzaje obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze wyróżniają się kilkumiesięczną efektywnością i niską ceną. Są produkowane dla ras psów wielu wymiarów, dlatego z łatwością znajdziemy średnicę odpowiednią dla szyi naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom mogą być ziołowe lub substancjami syntetycznymi. Leki przeciwpasożytnicze cechują się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Dawka preparatu na kleszcze jest dopasowana do masy psa, trzeba zatem upewnić się przed zakupem, że znaleziona obroża na kleszcze będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Znanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące bezwonnymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Istnieją dwie obroże dla psów – dla zwierząt poniżej 8kg i dla zwierząt większych niż 8kg. Obroże Foresto mają działanie jednocześnie przeciwkleszczowe i przeciwpchelne, przez co dają ogólną obronę pupila. Obroża Foresto chroni skutecznie przez 8 miesięcy, a do tego jest aktywna od założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami mnóstwa groźnych chorób zakaźnych, jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Rasy psów z przyjemnością przebywające w zaroślach, na przykład labradory, wymagają wyjątkowej ochrony w formie preparatów na kleszcze, dlatego, że zarażenie wywołana złapaniem kleszcza wnosi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obróżka dla psa na kleszcze zmniejsza ryzyko ugryzienia zwierzaka przez pasożyta, dzięki czemu daje zabezpieczenie przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące wodę konieczna jest specjalna profilaktyka, na przykład w postaci zakropień zawierających preparat na kleszcze albo profesjonalne płyny do mycia o działaniu na kleszcze. Żeby uchronić naszego psa podczas wakacyjnej podróży warto zaopatrzyć się w skuteczne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

obroża na kleszcze